Urfa Haber – Urfa Haberleri
Uydu’dan Urfa’nın 20 Yılda Değişimi
Uydu’dan Urfa’nın 20 Yılda Değişimi
Şanlıurfa’da son yıllarda artan değişim ve kentleşme hızını giderek arttırmaya devam ediyor. Kentleşme, Nüfus, Yeşil Alanlar ve daha birçok konuda ivme kazanan Urfa’nın gelişimini uydu üzerinden 3 saniyede gösteren bir...
7 Aralık 2016 11:17
Okunma Sayısı 29
Urfa Haber – Urfa Haberleri

Şanlıurfa’da son yıllarda artan değişim ve kentleşme hızını giderek arttırmaya devam ediyor. Kentleşme, Nüfus, Yeşil Alanlar ve daha birçok konuda ivme kazanan Urfa’nın gelişimini uydu üzerinden 3 saniyede gösteren bir video hazırlandı.

Google Earth üzerinden çekilen fotoğraflarla hızlandırılmış bir şekilde hazırlanan video sosyal medyada günün konusu oldu. 1997 yılından başlayarak günümüze kadar gelen resim topluluğu Şanlıurfa’nın hızlı değişimini gözler önüne seriyor. Uzmanlar, betonarme yapıların günümüzde giderek yaygınlaşmasının ve daha hızlı olması sonraki nesiller için tehdit oluşturacağını düşünüyorlar.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


NOT: Urfadahaber.com basın meslek ilkelerine uymaya söz vermiştir. Urfadahaber.com’da logomuz bulunan haberlerin link verilmek koşuluyla yayınlanması yazılı veya görsel medya’da kullanılması serbesttir. Urfadahaber.com'da yer alan ve Logomuz bulunmayan haberler tarafımızdan izin alınan kurum ve kuruluşlara aittir. Urfadahaber.com’da kaynak yer alan haberlerden veya yazarlara ait yazılardan meydana gelen sorunlardan dolayı Urfadahaber.com sorumlu tutulamaz. Urfadahaber.com kaynak gösterilen haberlerde ilgili kurum ve kuruluşlardan yazılı izin almıştır. Telif hakkı olan veya hukuki ya da şahsa ait sorunlar oluşturan haberlerle ilgili Urfadahaber.com ile irtibata geçiniz bu gibi durumlarda Urfadahaber.com avukatı tarafından yapılan kontroller sonrasında telif niteliği oluşturan ilgili yazı, resim ve video gibi materyaller en geç 3 gün içerisinde sitemizden kaldırılacaktır. Urfadahaber.com kaynaklardan ve harici linklerden sorumlu tutulamaz.