Urfa Haber – Urfa Haberleri
Urfa’ya Neden Lunapark Yapılmıyor?
Urfa’ya Neden Lunapark Yapılmıyor?
Şanlıurfa’da yaklaşık 5 yıl önce kaldırılan lunapark halen yapılmadı.   Hemen hemen Türkiye’nin tüm illerinde bulunan lunaparktan Urfalı çocuklar mahrum kalıyor. Yılda ortalama 60 bin çocuğun dünyaya geldiği kentte lunaparkın...
9 Şubat 2017 13:12
Okunma Sayısı 5.259
Urfa Haber – Urfa Haberleri

Şanlıurfa’da yaklaşık 5 yıl önce kaldırılan lunapark halen yapılmadı.

 

Hemen hemen Türkiye’nin tüm illerinde bulunan lunaparktan Urfalı çocuklar mahrum kalıyor. Yılda ortalama 60 bin çocuğun dünyaya geldiği kentte lunaparkın olmayışı aileleri çevre illere yönlendiriyor. Durumu olan aileler hafta sonlarında çocuklarının isteği üzerine Gaziantep’e gidiyor.

 

Gaziantep’te bulunan hayal park, botanik park, yaşam park ve lunapark gibi bölgelerde eğlenen çocuklar ailelerinin Gaziantep’e para harcamasını sağlıyor.

 

Şanlıurfa’da geçtiğimiz günlerde Eyyübiye bölgesine açılan lunapark istenilen ilgiyi görmedi. Vatandaşlar lunaparkın tüm Urfa’nın rahat ulaşabileceği bir alana yapılması gerektiğini savunuyor. Vatandaşlar kente büyük ve kapsamlı bir lunaparkın yapılmasını istiyor.

 

Vatandaşlar bu kadar süredir neden lunapark yapılmıyor? sorusunu soruyor.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


NOT: Urfadahaber.com basın meslek ilkelerine uymaya söz vermiştir. Urfadahaber.com’da logomuz bulunan haberlerin link verilmek koşuluyla yayınlanması yazılı veya görsel medya’da kullanılması serbesttir. Urfadahaber.com'da yer alan ve Logomuz bulunmayan haberler tarafımızdan izin alınan kurum ve kuruluşlara aittir. Urfadahaber.com’da kaynak yer alan haberlerden veya yazarlara ait yazılardan meydana gelen sorunlardan dolayı Urfadahaber.com sorumlu tutulamaz. Urfadahaber.com kaynak gösterilen haberlerde ilgili kurum ve kuruluşlardan yazılı izin almıştır. Telif hakkı olan veya hukuki ya da şahsa ait sorunlar oluşturan haberlerle ilgili Urfadahaber.com ile irtibata geçiniz bu gibi durumlarda Urfadahaber.com avukatı tarafından yapılan kontroller sonrasında telif niteliği oluşturan ilgili yazı, resim ve video gibi materyaller en geç 3 gün içerisinde sitemizden kaldırılacaktır. Urfadahaber.com kaynaklardan ve harici linklerden sorumlu tutulamaz.