Urfa Haber – Urfa Haberleri
ŞELALE KAVŞAĞI YAPIMINA BAŞLANDI
ŞELALE KAVŞAĞI YAPIMINA BAŞLANDI
Şanlıurfa kent merkezi ve ilçelerde yaşanan trafik yoğunluğunu asgariye indirmek amacıyla birçok çalışmaya imza atan Büyükşehir Belediyesi, Abide – Havaalanı yolunda şelale kavşağını açmak için start verdi. Göreve geldiği ilk...
6 Şubat 2017 11:10
Okunma Sayısı 21
Urfa Haber – Urfa Haberleri

Şanlıurfa kent merkezi ve ilçelerde yaşanan trafik yoğunluğunu asgariye indirmek amacıyla birçok çalışmaya imza atan Büyükşehir Belediyesi, Abide – Havaalanı yolunda şelale kavşağını açmak için start verdi.

Göreve geldiği ilk andan itibaren Şanlıurfa’da trafik yoğunluğunu azaltmak için belirlediği Acil Eylem Planlarını bir bir hayata geçiren Başkan Nihat Çiftçi, Abide – Havaalanı yolunda trafik akışını daha seri sağlamak için ’15 Temmuz Şehitler Köprülü Kavşağı’ ve ’15 Temmuz Demokrasi Köprülü Kavşağı’nı tamamladıktan sonra Şelale kavşağı çalışmaları için hummalı çalışma başlattı.

Kavşak yapımına yönelik çalışmalar çerçevesinde yol hattı üzerinde bulunan 15 adet mesken sahipleriyle varılan uzlaşma sonucunda kamulaştırılarak Büyükşehir Belediyesi Emlak ve İstimlak Daire Başkanlığı ekiplerinde yıkımı yapılıyor.

Çevik Kuvvetten sonra yapılacak dördüncü halka olan Şelale kavşağının yapılmasıyla bölge trafiğinin akışına önemli katkısı olacak. Karaköprü ilçesinde GAP Bulvarından Maşuk’a açılacak 50 metrelik yolla bağlantısı sağlanmış olacak.

Şanlıurfa’nın trafiğini rahatlatmaya ve ulaşım konforunu artırmaya yönelik çalışmaları sürdürdüklerini belirten Başkan Nihat Çiftçi, kentin ihtiyacı olan tüm projeleri hayata geçirmek için çalıştıklarını sözlerine ekledi.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


NOT: Urfadahaber.com basın meslek ilkelerine uymaya söz vermiştir. Urfadahaber.com’da logomuz bulunan haberlerin link verilmek koşuluyla yayınlanması yazılı veya görsel medya’da kullanılması serbesttir. Urfadahaber.com'da yer alan ve Logomuz bulunmayan haberler tarafımızdan izin alınan kurum ve kuruluşlara aittir. Urfadahaber.com’da kaynak yer alan haberlerden veya yazarlara ait yazılardan meydana gelen sorunlardan dolayı Urfadahaber.com sorumlu tutulamaz. Urfadahaber.com kaynak gösterilen haberlerde ilgili kurum ve kuruluşlardan yazılı izin almıştır. Telif hakkı olan veya hukuki ya da şahsa ait sorunlar oluşturan haberlerle ilgili Urfadahaber.com ile irtibata geçiniz bu gibi durumlarda Urfadahaber.com avukatı tarafından yapılan kontroller sonrasında telif niteliği oluşturan ilgili yazı, resim ve video gibi materyaller en geç 3 gün içerisinde sitemizden kaldırılacaktır. Urfadahaber.com kaynaklardan ve harici linklerden sorumlu tutulamaz.