Urfa Haber – Urfa Haberleri
Kentin 100 yıllık su ihtiyacı giderilecek
Kentin 100 yıllık su ihtiyacı giderilecek
Siverek Belediye Başkanı Resul Yılmaz, merkez mahalle muhtarları ile kahvaltıda bir araya geldi. Siverek Belediyesi Üçgenpark sosyal Tesisinde yapılan toplantıda Belediye Başkanı Resul Yılmaz mahalle sorunlarını dinleyerek çalışmalar hakkında muhtarlara...
5 Şubat 2017 15:52
Okunma Sayısı 1.213
Urfa Haber – Urfa Haberleri
Siverek Belediye Başkanı Resul Yılmaz, merkez mahalle muhtarları ile kahvaltıda bir araya geldi. Siverek Belediyesi Üçgenpark sosyal Tesisinde yapılan toplantıda Belediye Başkanı Resul Yılmaz mahalle sorunlarını dinleyerek çalışmalar hakkında muhtarlara bilgi verdi. Yılmaz, toplantıya katılan muhtarlara teşekkür ederek şunları kaydetti: “İlçede bulunan sorunları giderme noktasında sorunlara çözüm bulma noktasında vatandaşlarımızın mağduriyetini bir nebzede azaltmak adına muhtarlarımızı önemsiyoruz.” Katılımcı belediyeciliğe önem verdiklerinin altını çizen Başkan Yılmaz, “Biz göreve geldiğimiz günden bu yana ilçe merkezinde en büyük sorunumuz olan kanalizasyon ve alt yapı sorununu çözüme kavuşturduk hemen hemen çalışmalar bitmek üzere akabinde bu çalışmaların ardından üst yapı asfalt çalışmaları ve kaldırım çalışmalarımız da devam ediyor” diye konuştu.
Kentin 100 yıllık su ihtiyacının giderilmesine yönelik çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini belirten Yılmaz, “Çok ciddi bir şekilde en büyük sorunumuz olan içme ve kullanma suyu çalışmalarına hızlı bir şekilde görüşmeler sağlayarak bu çalışmayı da kentimize kazandırdık. İnşallah bu çalışmaların sona ermesiyle kentimizde yaşayan vatandaşlarımızın en büyük sorunu olan içme ve kullanma suyu sıkıntı artık yaşamayacaklardır” ifadelerini kullandı. Alt ve üst yapı çalışmalarının da sürdüğünü söyleyen Başkan Resul Yılmaz, “Belediye olarak alt yapı ve üst yapı çalışmalarının tamamının bitmesiyle beraber bu yıl vatandaşlarımızın daha güzel ve modern yeşil alanlar, mesire alanları ve park alanları oluşturma çalışmalarına başlayacağız. Bu çalışmaların yapılmasında çalışma sürecinde tabiî ki de vatandaşlarımıza rahatsızlıklar vermiş olabiliriz. İnanıyorum ki biraz daha sabır edilirse Siverek güzel günler görecektir, güzel hizmetlere layıktır” dedi. Yılmaz sözlerini şöyle sonlandırdı: “Her zaman olduğu gibi bundan sonrada muhtarlarımızla istişare halinde olacağız.” Yaklaşık iki saat süren toplantı muhtarların taleplerinin not alınmasının ardından sona erdi.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


NOT: Urfadahaber.com basın meslek ilkelerine uymaya söz vermiştir. Urfadahaber.com’da logomuz bulunan haberlerin link verilmek koşuluyla yayınlanması yazılı veya görsel medya’da kullanılması serbesttir. Urfadahaber.com'da yer alan ve Logomuz bulunmayan haberler tarafımızdan izin alınan kurum ve kuruluşlara aittir. Urfadahaber.com’da kaynak yer alan haberlerden veya yazarlara ait yazılardan meydana gelen sorunlardan dolayı Urfadahaber.com sorumlu tutulamaz. Urfadahaber.com kaynak gösterilen haberlerde ilgili kurum ve kuruluşlardan yazılı izin almıştır. Telif hakkı olan veya hukuki ya da şahsa ait sorunlar oluşturan haberlerle ilgili Urfadahaber.com ile irtibata geçiniz bu gibi durumlarda Urfadahaber.com avukatı tarafından yapılan kontroller sonrasında telif niteliği oluşturan ilgili yazı, resim ve video gibi materyaller en geç 3 gün içerisinde sitemizden kaldırılacaktır. Urfadahaber.com kaynaklardan ve harici linklerden sorumlu tutulamaz.