Urfa Haber – Urfa Haberleri
Hamıza Şenses’in Hayatı
Hamıza Şenses’in Hayatı
1904 yılında Urfa’da doğmuştur. Ses sanatçısı ve bestekar olan Şenses, Urfa Halkevi sahnesinde ve Aynzelha Gazinosu’nda programlar yapmış, daha sonra İstanbul’da sahnelerde çalışmıştır. Taş plaka okuduğu eserleri; “Kışlalar doldu bugün”,...
8 Aralık 2016 11:29
Okunma Sayısı 20
Urfa Haber – Urfa Haberleri

1904 yılında Urfa’da doğmuştur. Ses sanatçısı ve bestekar olan Şenses, Urfa Halkevi sahnesinde ve Aynzelha Gazinosu’nda programlar yapmış, daha sonra İstanbul’da sahnelerde çalışmıştır. Taş plaka okuduğu eserleri; “Kışlalar doldu bugün”, “Aşkın ne derin yaralar açtı ciğerimde”, “Ne hoş olur mahpushane havası ”, “Kız adın Fatma güzel ”, “Nazmiyem gel beni yakma”, “Adanalı esmer olur can yakar” ve “Duman duman olmuş karşıki dağlar” dır.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


NOT: Urfadahaber.com basın meslek ilkelerine uymaya söz vermiştir. Urfadahaber.com’da logomuz bulunan haberlerin link verilmek koşuluyla yayınlanması yazılı veya görsel medya’da kullanılması serbesttir. Urfadahaber.com'da yer alan ve Logomuz bulunmayan haberler tarafımızdan izin alınan kurum ve kuruluşlara aittir. Urfadahaber.com’da kaynak yer alan haberlerden veya yazarlara ait yazılardan meydana gelen sorunlardan dolayı Urfadahaber.com sorumlu tutulamaz. Urfadahaber.com kaynak gösterilen haberlerde ilgili kurum ve kuruluşlardan yazılı izin almıştır. Telif hakkı olan veya hukuki ya da şahsa ait sorunlar oluşturan haberlerle ilgili Urfadahaber.com ile irtibata geçiniz bu gibi durumlarda Urfadahaber.com avukatı tarafından yapılan kontroller sonrasında telif niteliği oluşturan ilgili yazı, resim ve video gibi materyaller en geç 3 gün içerisinde sitemizden kaldırılacaktır. Urfadahaber.com kaynaklardan ve harici linklerden sorumlu tutulamaz.