Urfa Haber – Urfa Haberleri
Haliliye’de Dağlar Yollara Dönüşüyor
Haliliye’de Dağlar Yollara Dönüşüyor
Haliliye Belediyesi, henüz yapılaşmanın olmadığı imarlı dağlık alanları yer seviyesine indirerek, Haliliye halkı için yeni yollar açıyor. Dağların yollara dönüştüğü ilçede, 7 mahallede 300’ün üzerinde yeni yollar açıldı. Haliliye Belediyesi...
6 Şubat 2017 11:06
Okunma Sayısı 17
Urfa Haber – Urfa Haberleri

Haliliye Belediyesi, henüz yapılaşmanın olmadığı imarlı dağlık alanları yer seviyesine indirerek, Haliliye halkı için yeni yollar açıyor. Dağların yollara dönüştüğü ilçede, 7 mahallede 300’ün üzerinde yeni yollar açıldı.

Haliliye Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, Başkan Demirkol’un ‘yol medeniyettir’ anlayışıyla çalışmaları her alanda aralıksız şekilde sürdürüyor. Parke ve stabilize yol yapım, bakım onarım ve yeni yol açma şeklinde sürdürülen çalışmalar, Haliliye İlçesi’nin 32 merkez ve 137 kırsal olmak üzere toplam 169 mahallesinde devam ettiriliyor.

Yol açma çalışmaları kapsamında, ilçedeki imarlı dağlık alanlarda yapılaşmanın hızlanması içinde Haliliye Belediyesi yoğun bir çalışma yürütüyor. Bugüne kadar 7 mahallede 300’ün üzerinde yeni yolu açarak, Haliliye halkının hizmetine sundu. Dağların yollara dönüştüğü ilçede, vatandaşlar ise yapılan çalışmalardan dolayı Başkan Fevzi Demirkol’a ve Haliliye Belediyesi’ne teşekkür ediyor.

Haliliye Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, Devteşti Mahallesi’nde 9662, 9667, 2815 ve 9654 nolu sokaklarda yol açma çalışmalarını yürütürken, çalışmalar sırasında bazı noktalarda yapılan kazı çalışmaları 7 metrenin üzerine çıkıyor.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


NOT: Urfadahaber.com basın meslek ilkelerine uymaya söz vermiştir. Urfadahaber.com’da logomuz bulunan haberlerin link verilmek koşuluyla yayınlanması yazılı veya görsel medya’da kullanılması serbesttir. Urfadahaber.com'da yer alan ve Logomuz bulunmayan haberler tarafımızdan izin alınan kurum ve kuruluşlara aittir. Urfadahaber.com’da kaynak yer alan haberlerden veya yazarlara ait yazılardan meydana gelen sorunlardan dolayı Urfadahaber.com sorumlu tutulamaz. Urfadahaber.com kaynak gösterilen haberlerde ilgili kurum ve kuruluşlardan yazılı izin almıştır. Telif hakkı olan veya hukuki ya da şahsa ait sorunlar oluşturan haberlerle ilgili Urfadahaber.com ile irtibata geçiniz bu gibi durumlarda Urfadahaber.com avukatı tarafından yapılan kontroller sonrasında telif niteliği oluşturan ilgili yazı, resim ve video gibi materyaller en geç 3 gün içerisinde sitemizden kaldırılacaktır. Urfadahaber.com kaynaklardan ve harici linklerden sorumlu tutulamaz.