Urfa Haber – Urfa Haberleri
Ceylanpınar’da en büyük sorun işsizlik!
Ceylanpınar’da en büyük sorun işsizlik!
Şanlıurfa’nın sınır bölgesinde bulunan ilçesi Ceylanpınar’da işsizlik en büyük sıkıntılar arasında gösteriliyor.   Ceylanpınar’da vatandaşlar geçimini çoğunlukla tarımla sağlıyor. TİGEM arazileri sayesinde geçimini sağlayan vatandaşlar bölgeye fabrika yatırımının yapılması gerektiğini...
9 Şubat 2017 13:00
Okunma Sayısı 35.234
Urfa Haber – Urfa Haberleri

Şanlıurfa’nın sınır bölgesinde bulunan ilçesi Ceylanpınar’da işsizlik en büyük sıkıntılar arasında gösteriliyor.

 

Ceylanpınar’da vatandaşlar geçimini çoğunlukla tarımla sağlıyor. TİGEM arazileri sayesinde geçimini sağlayan vatandaşlar bölgeye fabrika yatırımının yapılması gerektiğini belirtiyor.

 

Güneydoğu bölgesine teşvik primi verildiğini belirten vatandaşlar teşviklerden Ceylanpınar’ın da faydalanması gerektiğini savunuyor.

 

VİRANŞEHİR – CEYLANPINAR ARASINA FABRİKA KURULSUN

 

Ceylanpınarlı vatandaşlar çözümü fabrikalarda buluyor. Ceylanpınarlı vatandaşlar Viranşehir – Ceylanpınar arasına mini fabrika kurulması gerektiğini savunuyor.

 

İki ilçe arasına kurulacak olan mini fabrikanın iki ilçe gençlerine iş imkanı olacağı düşünülüyor. Gençler iş imkanı bulamaması nedeniyle tercihini başka şehirlere göç etmekten yan kullanıyor. İlçe gençleri İstanbul, İzmir, Ankara gibi şehirlerde çalışmaya gidiyor.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


NOT: Urfadahaber.com basın meslek ilkelerine uymaya söz vermiştir. Urfadahaber.com’da logomuz bulunan haberlerin link verilmek koşuluyla yayınlanması yazılı veya görsel medya’da kullanılması serbesttir. Urfadahaber.com'da yer alan ve Logomuz bulunmayan haberler tarafımızdan izin alınan kurum ve kuruluşlara aittir. Urfadahaber.com’da kaynak yer alan haberlerden veya yazarlara ait yazılardan meydana gelen sorunlardan dolayı Urfadahaber.com sorumlu tutulamaz. Urfadahaber.com kaynak gösterilen haberlerde ilgili kurum ve kuruluşlardan yazılı izin almıştır. Telif hakkı olan veya hukuki ya da şahsa ait sorunlar oluşturan haberlerle ilgili Urfadahaber.com ile irtibata geçiniz bu gibi durumlarda Urfadahaber.com avukatı tarafından yapılan kontroller sonrasında telif niteliği oluşturan ilgili yazı, resim ve video gibi materyaller en geç 3 gün içerisinde sitemizden kaldırılacaktır. Urfadahaber.com kaynaklardan ve harici linklerden sorumlu tutulamaz.