Urfa Haber – Urfa Haberleri
“Bal Arıları Mühendis Oluyor” Projesi Şanlıurfa’da
“Bal Arıları Mühendis Oluyor” Projesi Şanlıurfa’da
Ford Otosan ve Uçan Süpürge’nin “Bal Arıları Mühendis Oluyor” projesi, Şanlıurfa’daki öğretmen ve öğrencilerle buluştu. Ford Otosan ve Uçan Süpürge Kadın İletişim ve Araştırma Derneğinin birlikte yürüttüğü Bal Arıları Mühendis...
8 Aralık 2016 13:07
Okunma Sayısı 176
Urfa Haber – Urfa Haberleri
Ford Otosan ve Uçan Süpürge’nin “Bal Arıları Mühendis Oluyor” projesi, Şanlıurfa’daki öğretmen ve öğrencilerle buluştu.
Ford Otosan ve Uçan Süpürge Kadın İletişim ve Araştırma Derneğinin birlikte yürüttüğü Bal Arıları Mühendis Oluyor kurumsal sosyal sorumluluk projesi kapsamında 81 ilde eğitim gören kız öğrenciler mühendis olma yolunda teşvik edilecek. Proje kapsamında Şanlıurfa’daki öğrencilere de eğitim verildi.
Şanlıurfa’da bulunan Urfa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirilen farkındalık eğitimlerinde, kız ve erkek öğrencilerin yanı sıra öğretmenlerine de meslek seçiminde toplumsal cinsiyet eşitsizliğinin olumsuz sonuçları anlatıldı.
 Kaynak: UrfaObjektif

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


NOT: Urfadahaber.com basın meslek ilkelerine uymaya söz vermiştir. Urfadahaber.com’da logomuz bulunan haberlerin link verilmek koşuluyla yayınlanması yazılı veya görsel medya’da kullanılması serbesttir. Urfadahaber.com'da yer alan ve Logomuz bulunmayan haberler tarafımızdan izin alınan kurum ve kuruluşlara aittir. Urfadahaber.com’da kaynak yer alan haberlerden veya yazarlara ait yazılardan meydana gelen sorunlardan dolayı Urfadahaber.com sorumlu tutulamaz. Urfadahaber.com kaynak gösterilen haberlerde ilgili kurum ve kuruluşlardan yazılı izin almıştır. Telif hakkı olan veya hukuki ya da şahsa ait sorunlar oluşturan haberlerle ilgili Urfadahaber.com ile irtibata geçiniz bu gibi durumlarda Urfadahaber.com avukatı tarafından yapılan kontroller sonrasında telif niteliği oluşturan ilgili yazı, resim ve video gibi materyaller en geç 3 gün içerisinde sitemizden kaldırılacaktır. Urfadahaber.com kaynaklardan ve harici linklerden sorumlu tutulamaz.